Shower Boys

Shower Boys

od 13 lat
Szwecja
2021
9’

napisy pl

Seanse
06.12 10:00 Shower Boys i inne krótkie filmy Sala online 03
08.12 14:00 Shower Boys i inne krótkie filmy Sala online 01

Po ostrym treningu z drużyną dwunastoletni Viggo i Noel wracają do domu, by rzucać sobie nawzajem wyzwania, by przetestować swoje ograniczenia i swoją męskość. Nagłe przerwanie niewinnej gry stawia pod znakiem zapytania to, czym może być męska przyjaźń.

KONKURS

Christian Zetterberg

Szwedzki reżyser realizujący filmy dla dzieci i młodzieży. Często są to dramaty o dojrzewaniu, o normach, tożsamości i związkach. Jego celem jest tworzenie filmów stawiających pytania publiczności i poruszających emocje, ale jednocześnie ciepłych i łatwych w odbiorze. Studiował w Szkole Filmowej Fridhem w Szwecji, a obecnie jest współwłaścicielem Gråklippan, szwedzkiej firmy produkującej filmy dla dzieci.

Filmoznawca poleca

Shower Boys Christiana Zetterberga ze Szwecji – opowieść o dwóch niewinnych chłopcach, którzy, jak to w tym wieku, zapatrzeni w dorosłych, sami szukają potwierdzenia własnej męskości. A szukają… pod prysznicem, co naraża ich na podejrzenia rodzica, że zachowują się nieodpowiednio. Tymczasem to spojrzenie dorosłego, mówi autor filmu, naznacza, kategoryzuje, piętnuje. Nie pozwala być sobą.

Jacek Nowakowski