La chamade

Kosy

od 13 lat
Francja
2020
9’

francuski, napisy pl

Seanse
06.12 10:00 Shower Boys i inne krótkie filmy Sala online 03
08.12 14:00 Shower Boys i inne krótkie filmy Sala online 01

Zbliża się koniec lata. Piętnastoletnia Camélia przed rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego i w obliczu ewentualnego związku ze starszym chłopakiem prosi swojego przyjaciela, Salaha, aby nauczył ją francuskich pocałunków.

KONKURS

Emma Séméria

Francuska reżyserka. W 2017 roku wyreżyserowała swój pierwszy film krótkometrażowy i ukończyła Uniwersytet Paris 1 z tytułem magistra w dziedzinie filmu. „Kosy” to jej czwarty film krótkometrażowy: został wybrany i nagrodzony na około 30 francuskich i międzynarodowych festiwalach, a także był pokazywany na France 3 (francuskim kanale telewizyjnym). Emma pracuje obecnie nad wieloma projektami fabularnymi i właśnie ukończyła pisanie filmu średniometrażowego.

Filmoznawca poleca

Francuskie Kosy w reżyserii Emmy Sémérii ukazują pierwsze odkrycia 15-letnich bohaterów – pocałunki. Koniec lata, czas powrotu do szkoły, a w tej dziedzinie… spore zaległości. Autorka filmu świetnie wygrywa tę historię scenerią i dźwiękiem, w sensualny sposób pozwalając nam dotrzeć do sedna tej opowieści, w której rola tytułowych ptaków jest niebagatelna.

Jacek Nowakowski