The True Adventures of Wolfboy

Przygody młodego wilkołaka

od 13 lat
USA
2019
88’

angielski, napisy pl

Seanse
06.12 14:00 Online Sala online 01
11.12 18:00 Online Sala online 02

Paul to samotny chłopak cierpiący na hipertrichozę – chorobę, w której całe ciało porastają gęste włosy. W dniu swoich trzynastych urodzin ucieka z domu, chcąc podążyć tajemniczym tropem nieobecnej matki. W tej podróży na drodze Paula stanie cały szereg nietuzinkowych charakterów, wobec których chłopak nie pozostanie obojętny.

Aby zarezerwować dostęp do filmu dla grupy szkolnej lub przedszkolnej prosimy o wypełnienie Formularza rezerwacji.

KONKURS

Martin Krejcí

Jeden z najbardziej rozchwytywanych reżyserów reklamowych na świecie. Jego prace reklamowe zdobyły Złotego Lwa w konkursie Cannes Young Lions Director Awards oraz zostały wybrane do programu Saatchi & Saatchi New Directors Showcase. Wśród jego klientów są takie firmy jak IKEA, Ford, Stella Artois, Heineken, Phillips i Guinness.

Filmoznawca poleca

Debiut pełnometrażowy czeskiego reżysera, i to od razu w USA, docenionego wcześniej za 20-minutowy Strach (2013). W długiej fabule Krejčí opowiada przygodowo-fantastyczną historię nastolatka cierpiącego na hipertrichozę, czyli nadmierne owłosienie ciała. Nie jest on jednak żadnym wilkołakiem, lecz odrzuconym przez społeczeństwo „dziwolągiem”, który musi się mierzyć z samotnością i niechęcią lub wręcz wrogością otoczenia. Jednocześnie te zmagania pomagają mu zaakceptować swoją tożsamość, także dzięki temu, iż poznaje on podobnych sobie „wyrzutków”. Krejčí łączy w swoim dziele poetykę kina drogi, gdzie znajdziemy wesołe miasteczka czy cyrk zaludnione przez dziwnych osobników, z baśnią, w której każda kolejna przygoda naśladuje rysunki w książce dla nastolatków. Reżyser ujmuje w ten sposób całą opowieść w cudzysłów, nie unieważniając jednak istoty utworu – przedstawienia historii o samoakceptacji i stawianiu czoła przeciwnościom losu.

Jacek Nowakowski