La Ciudad de las Fieras

Miasto dzikich bestii

od 16 lat
Kolumbia
2021
92’

hiszpański, napisy pl

Seanse
08.12 18:00 Online Sala online 04
12.12 14:00 Online Sala online 02

Siedemnastoletni Tato kocha rap. Jest jednak sierotą i nie ma nikogo, kto by go ukierunkował. Razem z przyjaciółmi starają się znaleźć alternatywę dla przestępczości i śmierci poprzez hip-hop i uliczne bitwy raperów. Ostatecznie Tato musi opuścić swoją dzielnicę, zostawiając za sobą wszystko, co do tej pory go definiowało. Jego jedyną opcją jest opuszczenie miasta i zamieszkanie z dziadkiem Octavio.

Aby zarezerwować dostęp do filmu dla grupy szkolnej lub przedszkolnej prosimy o wypełnienie Formularza rezerwacji.

Panorama młodych

Henry E. Rincón

Po ukończeniu studiów aktorskich zdecydował się podjąć pracę kierownika projektów filmowych. Pracował przy rozmaitych produkcjach, w tym filmach pełnometrażowych i serialach zarówno w kraju, jak i za granicą. Z tego ducha żądnego przygody i zainteresowania filmem w 2011 roku zrodziła się firma Héroe Films SAS. W jej ramach Henry tworzy i produkuje filmy o wysokiej wartości estetycznej, artystycznej i narracyjnej, skoncentrowane na kwestiach społecznych.

Filmoznawca poleca

Nowy film kolumbijskiego reżysera średniego pokolenia, autora pamiętnego filmu sportowego Hero Steps z 2014 roku. Tym razem portretuje nieco starsze pokolenie, nastolatków z Medellin, zafascynowanych kulturą hip-hopu. Jednak 17-letniemu bohaterowi filmu realizację życiowej pasji utrudniają przeszkody w postaci nieustającej przemocy, jaka rozkwita na ulicach drugiego największego miasta Kolumbii. Reżyser stawia go więc przed wyborem alternatywnego modelu życia, na prowincji, i próbą odnalezienia się w świecie wartości, które reprezentuje jego dziadek. Henry E. Rincón w subtelny sposób pokazuje dwie możliwe ścieżki istnienia, realistycznie opisując oba światy. Zaletą jego filmu jest ukazanie młodości jako stanu ciągłego balansowania między prawdą a cynizmem, rozdarciem między życiem slackera a buntownika, nieustannym poszukiwaniem dla siebie miejsca w niespokojnym świecie.

Jacek Nowakowski