AKTUALNOŚCI

Wybierz z nami najlepszy europejski film dla Młodego Widza!

3… 2… 1… Start! Wyruszamy na poszukiwania członków Jury Europejskiej Nagrody Filmowej Młodego Widza!
Wydarzenie odbędzie się w formie online w dniach 21-25 kwietnia.

Już po raz trzeci Poznań i festiwal Ale Kino! włącza się w wyjątkową akcję wyboru najlepszego europejskiego filmu dla Młodego Widza! EFA Young Audience Award - Europejska Nagroda Filmowa Młodego Widza to międzynarodowe wydarzenie kulturalne skierowane do młodych kinomanów z całej Europy. Do tej pory w wydarzeniu brało udział 55 miast z 34 państw i dziesiątki tysięcy fanów dobrego kina.

Na czym polegają zadania Jurorów plebiscytu?

Każdy uczestnik, który z sukcesem przejdzie sito rekrutacji, otrzyma szansę na przedpremierowe seanse trzech starannie wyselekcjonowanych europejskich filmów. Obejrzy je w domowych warunkach, a swoimi opiniami i recenzjami podzieli się z resztą jurorów podczas wyjątkowych spotkań online.
Finałem jest głosowanie jurorów z całego kontynentu i... wspólny wybór najlepszego filmu, który już na stałe zapisze się w historii Europejskiej Nagrody Filmowej!

Wśród filmów nominowanych do nagrody znalazł hit Ale Kino! 2020: WSZYSCY ZA JEDNEGO, reż. Johanne Helgeland, PINOKIO, reż. Matteo Garrone i WOLFWALKERS, reż. Tomm Moore i Ross Stewart.

Kto może zostać Jurorem?

Uczestnikiem naboru może być zainteresowany tematyką filmową młody widz w wieku od 13 do 14 lat  (rocznik 2007-2008; uczestnicy, którzy w dniu 21 kwietnia mają ukończone 13 lat), który dostarczy do nas kartę zgłoszeniową.

Na zgłoszenia czekamy do 8 kwietnia 2021 roku - skan lub zdjęcie wypełnionej karty zgłoszenia należy wysłać na adres: rezerwacje@csdpoznan.pl.

Wyniki naboru ogłoszone zostaną najpóźniej do 10 kwietnia.

 

Regulamin
Karta zgłoszeniowa