AKTUALNOŚCI

"Wszyscy za jednego" najlepszym europejskim filmem roku!

Ponad 3500 młodych Jurorów z 38 państw Europy zdecydowało: „Wszyscy za jednego”, norweski obraz, który premierę miał podczas 38. edycji Ale Kino!, uznany został za najlepszy europejski film dla młodego widza!

Europejska Nagroda Filmowa Młodego Widza (EFA Young Audience Award) przyznana została już po raz dziesiąty, a po raz trzeci w plebiscycie uczestniczyli również poznańscy Jurorzy. To międzynarodowe wydarzenie kulturalne skierowane do młodych widzów w wieku 12-14 lat z całej Europy.

Tym razem młodzi kinomani zdecydowali się nagrodzić norweski obraz "Wszyscy za jednego", który premierowo pokazywaliśmy w ramach 38. edycji Ale Kino!, a który w Poznaniu zgarnął Nagrodę Edukatorów Filmowych, Nagrodę Stowarzyszenia Filmowców Polskich dla najlepszego filmu pełnometrażowego dla dzieci wyróżniającego się walorami artystycznymi i wychowawczymi oraz ALE DEBIUT! Nagrodę Partnera Głównego Festiwalu PKO Banku Polskiego dla najlepszego debiutu reżyserskiego!

Grudzień 1942 roku, Norwegia. Dwoje żydowskich dzieci, Sarah i Daniel, ukrywa się w piwnicy Otta i Gerdy. Żyją w ciągłym strachu, a ich marzeniem jest przedostanie się do dalekiej, neutralnej Szwecji. Kiedy Otto i Gerda odkrywają ich obecność, dziewczynka postanawia im pomóc.
Kliknij, by dowiedzieć się więcej na temat filmu!

Przeczytaj wywiad z reżyserką filmu, Johanne Helgeland, przeprowadzony z okazji Ale Kino! 2020 przez Kubę Armatę.

Polecamy również film edukacyjny stworzony specjalnie z okazji festiwalowej premiery tego norweskiego hitu!