AKTUALNOŚCI

Jurorzy Ale Kino! #7

Przed Wami pasjonaci kina zasiadający w tym roku w Jury młodych!

JURY MŁODYCH / FILMY PEŁNOMETRAŻOWE

Julia Jadzińska
Laureatka Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej, studentka socjologii stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim. Film od zawsze ją fascynował zarówno jako medium samo w sobie, jak i jako nośnik ludzkich historii, które pokazując cudze życie, uczą nas jednocześnie czegoś o naszym własnym.

Julia Palmowska
Uczennica klasy maturalnej. Żyje kinem, muzyką i literaturą – w wolnych chwilach pisze o nich w sieci pod pseudonimem Palma kulturalna, a także mówi w podcastach Inna Kultura i Polskie Podwórko. Jest również wielbicielką filozofii, nauk społecznych i każdej Nowej Fali, z którą się zapoznała. Laureatka tegorocznego Konkursu Krytyk Pisze (Jury Twórczyń) w ramach Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja.

Mateusz Rzepka
Kinoman, meloman i koneser pierogów, student psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pasjonat fotografii ulicznej, a także twórca autorskich krótkich metraży – groteskowego dzieła postpandemicznych przemyśleń – „Horror vacui 2020” czy „Untersberg, czyli dzieje czerwonego Papy”, który zdobył wyróżnienie na Świdnickim Festiwalu Filmowym Spektrum. Finalista V edycji Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Członek kolektywu młodych krakowskich artystów – „Mosaic”.

 

JURY MŁODYCH / FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE

Bruno Bednarski
Absolwent XIII LO w Szczecinie, student Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego. Twórca krótkometrażowych ręcznie rysowanych animacji: „Epitafium” (2020), „Nekrolog” (2021), „Wielka Krucjata Lojalności” (2021) oraz etiud: „Palindrom” (2019), „Odbite światło” (2020). Dwukrotny finalista Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej.

Jakub Borkowski
Studiuje filmoznawstwo i wiedzę o nowych mediach na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od lat interesuje się sztuką audiowizualną, zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. W swoich projektach zajmuje się głównie montażem i sztuką operatorską.

Michał Konarski
Absolwent XII Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego we Wrocławiu, publicysta i fotoedytor dziennika „Trybuna” oraz niezależny recenzent filmowy. W 2021 roku wyprodukował swój krótkometrażowy debiut „Suicide Kit” inspirowany undergroundowym ruchem no wave i gatunkiem home movie. W kinie najbardziej ceni twórców francuskiej Nowej Fali, slow cinema oraz artystyczne próby wyrazu z pogranicza art-house’u.