Jurorzy Ale Kino! #6

To laureaci naszego konkursu i zarazem najmłodsi jurorzy, którzy przyznają nagrodę Marcinka dla filmu pełno- i krótkometrażowego.
Poniżej przedstawiamy sylwetki dwóch składów jurorskich. 

JURY DZIECIĘCE / FILMY PEŁNOMETRAŻOWE

ZOFIA FRYCZ-KLUSAK
Mam na imię Zosia, mam 11 lat i bycie jurorem Festiwalu Ale Kino! jest dla mnie wielkim zaszczytem. Na co dzień pomagam mamie w opiece nad naszą gromadką psów, interesuję się też podróżami oraz nowinkami technologicznymi. Lubię konstruować z klocków lego oraz rysować, a gdy jest ładna pogoda, to spędzam aktywnie czas z rodziną na rowerze lub rolkach. Jestem otwarta na nowe znajomości i cenię sobie spotkania z przyjaciółmi. W kinie szukam rozrywki oraz wzruszeń, lubię filmy, które dają do myślenia.

KRZYSZTOF MATUSZEWSKI
Nazywam się Krzysiu, mam 11 lat. Jestem starszym bratem Zuzi, synem Karoliny i Łukasza oraz właścicielem szynszyli Rysia, wielkim fanem motoryzacji i przyrody. Lubię oglądać filmy akcji oraz, jak przystało na fana motoryzacji, filmy o samochodach. W wolnych chwilach chętnie czytam książki i słucham muzyki. Chętnie uczę się gry na pianinie oraz gitarze. Myślę, że jestem towarzyski i, jak twierdzą mama i pani w szkole, bardzo rozgadany. Lubię się śmiać i wygłupiać, szczególnie z moim kolegą Florkiem oraz koleżanką Amelią. W przyszłości chciałbym się zajmować renowacją starych samochodów. Moim marzeniem jest kupić sobie samochód marki Lamborghini i zwiedzić nim cały świat.

JOWITA MĄCZYŃSKA
Jestem Jowita i mam 11 lat. Bardzo lubię książki i filmy o tematyce fantastycznej i baśniowej. Uwielbiam buraczki, frytki i wszelkiego rodzaju torty. Nie znoszę marchewki. Moje ulubione kolory to pudrowy róż i czerń. Jeżdżę na koniu o imieniu Millord i mam psa Frajdę. Chciałabym mieć jeszcze jednorożca. W wolnych chwilach projektuję ubrania i stroję się przed lustrem.

 

JURY DZIECIĘCE / FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE

IGA BOGUSZ
Mam 12 lat i chodzę do 7 klasy szkoły podstawowej w Poznaniu. Lubię czytać książki fantasty i science fiction, rysować oraz słuchać utworów z różnych gatunków muzyki. Od szóstego roku życia gram na skrzypcach. Gdy skończę 14 lat, chciałabym zrobić patent żeglarski. Brałam również udział w projekcie filmowym „Aniłapki”, a film, który zrobiłyśmy z koleżankami w ramach tego projektu, był prezentowany na festiwalu Wicked Wales.

MAJA GŁADYSIAK
Mam 11 lat i chodzę do 6 klasy szkoły podstawowej. Uwielbiam tańczyć, rysować i jestem wielką fanką Harry’ego Pottera. Martwię się sytuacją naszej planety, dlatego chętnie angażuję się w różne akcje informacyjne. W wolnym czasie lubię układać puzzle i oglądać z rodzicami filmy i seriale. Mam psa Bigosa, z którym często się bawię i spaceruję po lesie. Jesienią bardzo lubię chodzić z tatą na grzyby. Nie mogę się doczekać obejrzenia festiwalowych filmów! Mam nadzieję, że wszystkie mi się spodobają.

AGATA PRZYBYLSKA
Mam 13 lat. Dużo czytam i piszę opowiadania. Współpracuję ze szkolną gazetką. Uczę się grać na gitarze, lubię śpiewać, interesuję się aktorstwem, brałam udział w warsztatach teatralnych. Ciekawi mnie również świat mody, lubię bawić się stylizacjami. Niektóre z nich publikuję na moim profilu instagramowym. Moim małym hobby jest też rysowanie i malowanie.