AKTUALNOŚCI

Jurorzy Ale Kino! #6

Oto najmłodsi jurorzy, którzy przyznają nagrodę Marcinka dla filmu pełno- i krótkometrażowego.
Poniżej przedstawiamy sylwetki dwóch składów jurorskich.

JURY DZIECIĘCE / FILMY PEŁNOMETRAŻOWE

Bartosz Buchwald

Bartosz ma 12 lat i interesuje się muzyką metalową oraz gra na gitarze. Lubi też gry komputerowe, uprawia koszykówkę. Najchętniej ogląda filmy akcji i fantasy. 

Katharina Engelien

Katharina przez większość życia mieszkała w Londynie; od dwóch lat mieszka w Polsce. Kocha kino, czas spędzany z jej psem Diukiem oraz gry komputerowe. Jej ulubione filmy to japońskie kreskówki anime oraz komedie z przygodami. Interesuje się kulturą japońską. W wolnych chwilach lubi grać w tenisa oraz na gitarze. 

Wojtek Kopka

Wojtek ma 13 lat i interesuje się muzyką. Gra na ukulele, gitarze, pianinie i akordeonie. Chętnie sam komponuje, zwłaszcza na duet skrzypce i fortepian. Dużą wagę przykłada do filmowej ścieżki dźwiękowej. Najchętniej ogląda filmy akcji, science fiction, obyczajowe i fantasy. Od niedawna interesuje się anime.

Julia Kubaś

Julia ma 11 lat i uwielbia jeździć konno. Jej mocną stroną jest myślenie logiczne. Najbardziej lubi oglądać filmy przygodowe i horrory.

Iga Mordarska

Iga chodzi do 6 klasy. Interesuje ją jazda konna, podróżowanie oraz gry komputerowe. Lubi oglądać filmy kryminalne i kocha anime. 

Zosia Tomasik

Zosia ma 10 lat i lubi szkolne zajęcia teatralne, plastyczne oraz język polski. W wolnych chwilach ogląda seriale, rysuje i czyta. Lubi też śpiewać i ćwiczyć różne sceny aktorskie, wymyślać stylizacje i robić makijaże – oczywiście mamie. Najchętniej ogląda filmy o superbohaterkach, a od czasu do czasu horrory – te jednak ogląda z bratem.

Ania Weihrauch

Ania ma 11 lat. Lubi jeździć konno i pływać. Oprócz tego gra w tenisa. W wolnych chwilach ogląda filmy, głównie przygodowe i fantasy.

 

JURY DZIECIĘCE / FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE

Stanisław Jankowski

Staś chodzi do 6 klasy. Bardzo lubi spędzać czas na świeżym powietrzu – jeździ wtedy na rowerze albo na deskorolce, od niedawna również się wspina. Jakiś czas temu przypadły mu do gustu filmy dokumentalne, które opowiadają o różnych postaciach i ciekawych miejscach. Tradycją w rodzinie Stasia są piątkowe wieczory filmowe, kiedy razem z młodszym bratem wybierają, co chcą obejrzeć.

Mateusz Kociołek

Mateusz ma 12 lat, psa Farta, ptasznika Venessę i dwie kolonie chrząszczy. Interesuje się geografią, historią i biologią. Trenuje lekkoatletykę i tenis ziemny. Najchętniej ogląda filmy fantasy (jego ulubione to „Hobbit” i „Warcraft”), ale też filmy katastroficzne, science fiction, przygodowe oraz przyrodnicze i historyczne.

Maja Rajchowiak

Maja ma 11 lat i czarnego pieska, który wabi się Tokio. Uwielbia chodzić z nim na spacery i się bawić. W wolnym czasie rysuje i maluje. Jej ulubionymi gatunkami filmowymi są filmy akcji, komedie, horrory i anime.

Helena Walkowiak

Helena chodzi do 6 klasy. Bardzo lubi oglądać filmy i je komentować. Jej ulubionymi przedmiotami szkolnymi są język polski i matematyka.