AKTUALNOŚCI

Jurorzy Ale Kino! #5

W tym roku jednym ze składów jurorskich jest również Jury Edukatorów Filmowych.

Viktória Rampal Dzurenko
Malarka, reżyserka filmowa, nauczycielka filmu i sztuki, doktorantka FAMU.
Jej najnowszy film to krótkometrażowy obraz „Touch of Concrete” (2017). W 2015 roku, w ramach pracy magisterskiej przygotowanej na FAMU, nakręciła pełnometrażowy film fabularny „Uncle Viktor”. Zrealizowała wiele krótkich projektów fabularnych i dokumentalnych w Czechach, na Słowacji i w Indiach.
Wraz z mężem i redaktorem Ranjanem Rampalem pracuje obecnie nad filmem dokumentalnym.

Karolina Giedrys-Majkut
Absolwentka Instytutu Lingwistyki Stosowanej UW, wydziałów Kulturoznawstwa i Psychologii SWPS. Koordynatorka i pomysłodawczyni projektów edukacji filmowej („Kinoterapia”, „Shortcut – małe historie, wielkie sprawy”, „Dobre łącza”), fundraiserka, trenerka i autorka tekstów eksperckich, przede wszystkim z zakresu psychoedukacji poprzez film. Na co dzień szefuje zespołowi edukacji filmowej w Centrum Edukacji Obywatelskiej. Jest mamą dwóch nieletnich kinomanów, z którymi dzieli słabość do „E.T.”.

Tehzeeb Khurana
Założycielka i autorka programów nauczania Toon Club (innowatorskiej, wielokrotnie nagradzanej organizacji zajmującej się nauczaniem sztuki animacji i wizualnego storytellingu skierowanego do dzieci i młodzieży). Uznana reżyserka filmów animowanych z ponad 20-letnim doświadczeniem. Z wykształcenia specjalistka w zakresie sztuki komercyjnej. Ukończyła kurs animacji u Mario Mirandy. Pionierka nowego podejścia do uczenia dzieci animacji w Indiach. Dzięki niej sztukę animacji włączono do programu nauczania w wybranych szkołach w Mumbaju.