AKTUALNOŚCI

Jurorzy Ale Kino! #4

Przed Wami kolejny skład jurorski: Jury ECFA (Europejskiego Stowarzyszenia Filmów dla Dzieci).
Nasi Jurorzy oceniają filmy europejskie i przyznają swoją nagrodę dla najlepszego filmu pełnometrażowego dla dzieci.

Yvonne Augustin
Ukończyła studia filmoznawcze na Uniwersytecie w Zurychu, uzyskując tytuł doktora. Od 2013 roku jest członkinią zespołu Festiwalu Filmowego w Zurychu, gdzie odpowiada za program edukacyjny ZFF for Kids oraz za komunikację.

Catarina Ramalho
Dyrektorka, producentka i programerka PLAY – Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci w Lizbonie, związana z inicjatywą od momentu jej zapoczątkowania 8 lat temu. Pracuje przy produkcji i koordynacji wielu projektów telewizyjnych, kinowych i performatywnych. Równolegle do działalności festiwalowej rozpoczęła nowy projekt edukacyjny polegający na prowadzeniu zajęć kinowych dla dzieci w wieku od 8 do 10 lat z ubogich dzielnic miejskich, którego celem jest włączenie edukacji filmowej do programu nauczania w szkołach podstawowych w Portugalii.

Karolina Śmigiel
Producentka filmowa, menedżerka projektów kulturalnych, członkini zarządu UNI-SOLO Studio. Jest dyrektorką artystyczną Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino w Trampkach. Współtwórczyni i koordynatorka developmentowego programu rozwoju filmów dokumentalnych dla dzieci – "SKOK w DOK. Laboratorium pomysłów dokumentalnych", którego organizatorem jest Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. Jako kuratorka stworzyła autorską kolekcję polskich filmów dla dzieci dla Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego. Współpracowała z POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich, Kinoteką i kinem Muranów.