AKTUALNOŚCI

Jurorzy Ale Kino! #3

Poznajcie kolejny skład jurorski! Jury Międzynarodowe Filmów Krótkometrażowych – trzy wyśmienite ekspertki od krótkich form – będzie oceniać kilkadziesiąt krótkich filmów animowanych oraz aktorskich.

Lia Bertels

Reżyserka filmów animowanych. Po odbyciu stażu na wydziale ilustracji w St. Martin School w Londynie postanowiła rozpocząć studia w zakresie animacji w szkole ENSAV La Cambre w Brukseli, gdzie szybko odnalazła własny sposób wyrazu – osobisty, wrażliwy, refleksyjny styl ukształtowany przez jej obserwacje na temat ludzkości. Wyreżyserowała filmy „Tiny Big”, „Czuła noc” i „Jeszcze nie jesteśmy superbohaterami”, które były prezentowane na licznych festiwalach i zdobyły wiele prestiżowych nagród. Realizuje również teledyski. Obecnie pracuje nad filmem fabularnym „Ogresse” wraz z piosenkarką Cécile Mc Lorin Salvant.

Aleksandra Ławska

Jest absolwentką kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2018 roku związana z Fundacją Edukacji Kulturalnej „Ad Arte”, w której zajmuje się krajowymi i międzynarodowymi projektami filmowymi i edukacyjnymi. Od 2019 jest koordynatorką programu Short Waves Festival, międzynarodowego festiwalu krótkiego metrażu w Poznaniu, a od 2020 współpracuje z Festival du nouveau cinéma (FNC) w Montrealu jako członkini komitetu preselekcyjnego konkursów krótkometrażowych.

Isabella Salvetti 

Tytuł magistra filmoznawstwa obroniła na Uniwersytecie La Sapienza. Od 2003 do 2010 roku pracowała jako pierwsza asystentka wielu włoskich reżyserów. W tym samym czasie Isabella napisała i wyreżyserowała osiem scenariuszy, a jej dwa ostatnie filmy krótkometrażowe, „Due piedi sinistri” (2016) i „Luce i ja” (2020) otrzymały najbardziej prestiżowe krajowe i międzynarodowe nagrody, takie jak Globo d'oro, Giffoni, Nastri d'Argento, a „Due piedi sinistri” otrzymał również nominację do Davide di Donatello i wielu innych międzynarodowych nagród.