AKTUALNOŚCI

Jurorzy Ale Kino! #1

Filmy konkursowe na Ale Kino! będzie oceniało 9 składów jurorskich. Ten wpis rozpoczyna serię prezentowania naszych Jurorów!
Jako pierwszych przedstawiamy członków składu Jury Międzynarodowego Filmów Pełnometrażowych Dla Dzieci:

Mischa Kamp
Absolwentka Holenderskiej Akademii Filmowej. Jej film familijny „Konik Świętego Mikołaja” oraz sequel „Gdzie jest konik Świętego Mikołaja?” zyskały tytuł Złotego Filmu. Jej thriller psychologiczny „De fuik” otrzymał nominację do „holenderskiego Oscara”, czyli nagrody dla najlepszego filmu telewizyjnego na Nederlands Film Festival 2008. Laureatka nagrody holenderskich krytyków filmowych i festiwalu CineKid (za „Jongens”) oraz Chicago International Children’s Film Festival (za „Sing song”). Jej nowy obraz „Cały świat Romy” zyskał uznanie krytyków i zdobył już kilka nagród na całym świecie.

Agnieszka Kruk
Zderzacz script-neuronów, czyli… pracująca międzynarodowo agentka specjalna do spraw scenariuszowych. Scenarzystka, edukatorka, script coach. Współtworzyła ok. 1200 odcinków seriali primetimowych emitowanych w największych polskich stacjach telewizyjnych. Współpracuje przy rozwoju scenariuszy filmowych i seriali premium. Autorka programów kształcenia scenarzystów i konsultantów scenariuszowych. Jest twórczynią festiwalu Script Fiesta (2012–2017). Juroruje w konkursach scenariopisarskich i filmowych. Jako ekspertka ocenia wnioski w programie Creative Europe MEDIA oraz dla Łódzkiego Funduszu Filmowego. Jest założycielką i dyrektorką programową StoryLab.pro. Członkini Gildii Scenarzystów Polskich.

Frederike Migom
Reżyserka, scenarzystka. Studiowała w Nowym Jorku i Paryżu, obecnie mieszka w Brukseli. Jej „Nkosi Coiffure" (2015) był prezentowany m.in. na nowojorskim festiwalu Tribeca i BFI London Film Festival i zdobył nagrody chociażby na festiwalach w Valladolid, Waszyngtonie i Brukseli. Film „Binti" miał premierę w 2019 roku i dostał się na Sundance Film Festival 2020. Do tej pory został pokazany na ponad 40 festiwalach na całym świecie, zdobywając 13 nagród.
Obecnie reżyserka pracuje nad filmową adaptacją powieści „Nowadays Everyone’s Sorry” flamandzkiego pisarza Bara Moeyaerta.