AKTUALNOŚCI

Dyrektor Festiwalu poleca swoje ulubione filmy!

Jak odnaleźć się w gąszczu festiwalowych filmów? Swoją SZÓSTKĘ WSPANIAŁYCH poleca Jerzy Moszkowicz, dyrektor Festiwalu!

Kapitan Bimse

  • wymarzona podróż w wymarzonym towarzystwie
  • poczułem się szczęśliwym dzieckiem

Magiczna podróż starym samolotem w poszukiwaniu zapomnianej lalki – przygoda, o jakiej śni każdy maluch. Na dodatek opowiedziana językiem we współczesnym kinie równie zapomnianym, jak dwupłatowce z propellerem: tak prostym, jak w teatrzyku lalek, za to doskonale odwołującym się do emocji i wyobraźni każdego dziecka. Antidotum na superprodukcje.

Kup bilet i obejrzyj 2.12, 14:00 lub 4.12, 14:00

 

Konik Świętego Mikołaja

  • czy wystarczy poprosić Mikołaja?
  • ja też chcę konika

Hit sprzed kilkunastu lat, który się nic a nic nie zestarzał. Bardzo na czasie, bo Święty Mikołaj już się zbliża. Fajnie w niego wierzyć, ale jeszcze lepiej mieć wokół siebie dobrych ludzi. Srebrne Koziołki w roku 2005, a teraz jeden z powodów, dla których producenci, BosBros, dostają Koziołki Platynowe. Potrafią opowiadać swoje historie z prawdziwie dziecięcej perspektywy.

Kup bilet i obejrzyj 4.12, 18:00 lub 6.12, 10:00

 

Mój przyjaciel Alexis

  • rób to, co kochasz

Kto by się spodziewał, że piłkarski film będzie opowiadał o chłopcu, który w piłkę grać… nie chce. Wbrew woli taty. W podjęciu właściwej decyzji bohaterowi pomoże nie kto inny, tylko gwiazda futbolu, Alexis Sanchez, dla Chilijczyków ktoś taki jak dla nas Robert Lewandowski. Mówiący zaskakująco wiele mądrych rzeczy, a zarazem zabawny, pełen akcji i świetnych ról (Alexis gra samego siebie) obraz.

Kup bilet i obejrzyj 2.12, 14:00 lub 4.12, 10:00

 

Antygona

  • gra w Sofoklesa

Antyczny dramat bezkompromisowo przeniesiony we współczesność, wypełnioną politycznymi kontekstami. Wciągająca gra motywami z Sofoklesa. A poza tym znakomite społeczne kino, stawiające ważne pytania dotyczące obowiązków, praw i relacji z systemem władzy każdego człowieka.

Kup bilet i obejrzyj 30.11, 18:00 lub 5.12, 18:00

 

Dziewczyna z bransoletką

  • nie wiesz, co siedzi w jej głowie
  • czy zabiła?

Prawdziwy dramat sądowy, trzymający w napięciu i nieprzynoszący jednoznacznego rozstrzygnięcia o winie lub niewinności bohaterki, a jednocześnie ciekawy w wymiarze psychologicznym. Krytyk „Hollywood Reporter” znacząco podsumowuje film w swojej recenzji: “To jest film, który stawia więcej pytań, niż daje odpowiedzi, z najważniejszym: czy Lise (główna bohaterka) jest winna popełnienia morderstwa, czy po prostu winna, że jest sobą?”.

Kup bilet i obejrzyj 1.12, 18:00 lub 6.12, 18:00

 

Księżycowy kamień dla Monday

  • nie kamień ważny, ale podróż w jego poszukiwaniu
  • śmiech i łzy

Kino drogi z wyjątkowymi bohaterami, których na pewno pokochamy: śmiertelnie chorą dziewczynką i młodocianym zabójcą z przypadku, ściganym przez policję z wyjątkową zawziętością. Piękny, poruszający, poszukujący odpowiedzi na pytanie o to, jak daleko można ograniczyć wolność osoby ciężko chorej dla ratowania jej życia. Z ciekawą odpowiedzią.

Kup bilet i obejrzyj 1.12, 18:00 lub 3.12, 18:00