Republika dzieci

Republika dzieci

od 10 lat
Polska
2020
134’

polski

W wyniku odwołania stacjonarnej części Festiwalu i w związku z umową zawartą z dystrybutorem film nie jest dostępny na festiwalowej platformie online.

Z obrazów znanych malarzy Jacka Malczewskiego, Józefa Mehoffera i Witolda Wojtkiewicza ucieka gromada namalowanych postaci. W pobliżu ma niebawem ruszyć wielka elektrownia wodna. Wraz z jej uruchomieniem woda zaleje tysiące hektarów ziemi. Z kolei z domu dziecka w miasteczku przeznaczonym do zalania wyrusza grupa uciekinierów. To dzieci, które nie godzą się z decyzjami dorosłych i nie chcą, by je na zawsze rozdzielono.

KONKURS

Jan Jakub Kolski

Reżyser filmowy, operator i scenarzysta. W 1985 roku ukończył Wydział Operatorski PWSFTviT w Łodzi. Uhonorowany wieloma nagrodami za twórczość filmową, m.in. Paszportem Polityki. Jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej. Założył studio filmowe Wytwórnia Doświadczalna, której debiutem producenckim był film „Las, 4 rano” (2016). Dzięki krótkometrażowym filmom dokumentalnym zyskał miano „kaskadera polskiego krótkiego metrażu”.

Biblioteka dydaktyczna