AKTUALNOŚCI

Zapraszamy na seanse osoby ze szczególnymi potrzebami

Podczas tegorocznego Festiwalu zaprezentujemy trzy filmy z tłumaczeniem na Polski Język Migowy (PJM): "Jak ocalić smoka", "Mama Mu wraca do domu" i "Moje życie to cyrk". 

Jak ocalić smoka, reż. Katarina Launing
wiek: 8+
Mortimer każdą wolną chwilę poświęca tworzeniu filmików na autorski kanał w Internecie. Niestety jego nagrań nikt nie lubi, a wokół trudno o jakąkolwiek sensację. Sytuacja zmienia się, gdy chłopiec poznaje tajemniczą Sarę. Dziewczynka od dłuższego czasu żyje w drodze, pomieszkując w pustych domach. Szybko okazuje się, że skrywa ona jeszcze jeden sekret: właśnie zaprzyjaźniła się ze smokiem, który coraz bardziej rozrabia.

 

Mama Mu wraca do domu, reż. Christian Ryltenius
wiek: 5+
Mama Mu obserwuje, jak rolnik z rodziną przygotowują się do wyjazdu na wakacje, i jej również udziela się ekscytacja. Mama Mu też chce pojechać na wakacje! Gdyby tylko wiedziała, co to właściwie znaczy… Wrona, która w zasadzie jest przekonana, że krowy nie jeżdżą na wakacje, zostaje wciągnięta w poszukiwania odpowiedzi na to ważkie pytanie. Co to są wakacje? Czy być na wakacjach znaczy nic nie robić? To nie brzmi ciekawie…

 

Moje życie to cyrk, reż. Miryam Bouchard
wiek: 12+
Jako córka cyrkowca Laura spędziła większość swojego młodego życia w trasie z ojcem Billem, zawodowym klaunem, i jego pomocnikiem, Mandeepem. W głębi duszy dziewczyna tęskni jednak za bardziej konwencjonalnym życiem. Dzięki nowej nauczycielce z liceum, Patricii, może wreszcie spełnić swoje marzenie: pójść do szkoły.