AKTUALNOŚCI

Tegoroczna odsłona Wędrującego Ale Kino! już 18 i 22 października!

Kolejna edycja festiwalu filmowego Wędrujące Ale Kino! odbędzie się 18 i 22 października. Inicjatywa jest skierowana do młodych entuzjastów dobrego kina z mniejszych miejscowości, którzy ze względu na miejsce zamieszkania bywają wykluczeni z uczestnictwa w dużych imprezach kulturalnych.

Program wydarzenia składa się z sześciu starannie wyselekcjonowanych pełnometrażowych produkcji, które zdobyły uznanie szerokiej publiczności w trakcie ubiegłorocznej edycji Festiwalu Ale Kino!. Wśród nich można znaleźć wartościowe propozycje zarówno dla najmłodszych („Ella Bella Bingo”, uhonorowana nagrodą publiczności za najlepszy film festiwalu Kino Dzieci 2020), jak i nieco starszych widzów („Mój brat ściga dinozaury”, produkcja nagrodzona m.in. prestiżową statuetką Europejskiej Nagrody Filmowej). Zróżnicowana tematyka filmów repertuarowych dotyka kwestii bliskich młodemu odbiorcy: godzenia się z chorobą bliskiej osoby („Cały świat Romy”), siły siostrzanego wsparcia („Siostry. Lato naszych supermocy”) czy próby naprawienia rodzinnych więzi („Szczęściara”).

Wędrujące Ale Kino! odbędzie się w Białowieży, Chełmku, Cieplewie, Czarnkowie, Gołdapi, Hajnówce, Lipnie, Pacanowie, Rydułtowach oraz Zbąszyniu. Z uwagi na niepewną sytuację pandemiczną i bezpieczeństwo oglądających, Festiwal po raz kolejny zostanie przeprowadzony w trybie online.

 

Kontakt: Paulina Tomasik

501 476 150

ptomasik@alekino.com