AKTUALNOŚCI / Animator

Seanse Animator dla dzieci

Zapraszamy na pokazy filmowe Animatora dla Dzieci! Przygotowaliśmy pięć propozycji filmowych dla młodszych i starszych widzów.

Sprzedaż biletów ruszy 25 czerwca. Pokazy odbywają się w Kinie Muza.

Przystanek Przyszłość
W drodze do przyszłości i inne filmy animowane, UK, Estonia, Francja, Belgia / France, Belgium, 2018-2020, 45’
wiek: 10+
termin: 9 lipca godz. 12.30 oraz 16 lipca godz. 11.00

Przyszłość zaczyna się dziś, tu i teraz; z tego punktu wyruszamy w podróż do świata wyobraźni, do wizji tego, co będzie, a w końcu – na inne planety i do rzeczywistości zamieszkanej przez roboty. Ta niewielka reprezentacja europejskiej animacji, krzepiąco antycypuje przyszłość: jakkolwiek będzie się ona różnić od współczesności, to niezmienne pozostaną w niej wspólne nam wszystkim dzisiejsze wartości i emocje.

 

Przystanek: Brazylia – kraina różnorodności
Opowieść bez końca i inne filmy animowane, Brazylia / Brazil, 2008-2018
wiek: 10+
termin: 10 lipca godz. 10.30

Poetyckie, intrygujące, a czasem delikatnie niepokojące – oto brazylijskie animacje, które w sposób przekrojowy przybliżą młodym widzom nieznane w Polsce filmy, rysujące inny niż powszechnie znany obraz odległego kraju. Obok magicznych światów i humorystycznych obrazów, znajdą się tu również animacje poruszające fundamentalne kwestie związane z ludzkim życiem.

 

Przystanek Nowości ze świata
Feliks i ukryty skarb, Nicola Lemay, Kanada / Canada, 2021, 85'
wiek: 9 +
termin: 10 lipca, godz. 12.00 oraz 17 lipca, godz. 12.30

Nastoletni Feliks wyrusza na poszukiwanie zaginionego na morzu ojca. W niezwykłej wyprawie towarzyszą mu rybak Tom, papuga oraz kot, który zachowuje się jak pies. Trop zaprowadzi przyjaciół na Wyspę Cieni, na której rządzi Morgäa, właścicielka bezcennego skarbu.

 

Przystanek: Nowości ze świata
Kiwi & Strit, Esben Toft Jacobsen, Dania / Denmark, 2021, 36’
wiek: 4+
termin: 11 lipca, godz. 10.30

Zawsze pomocne, beztroskie i ciekawe świata futrzane stworki powracają po pięciu latach z nowymi przygodami. Będą gonić uciekający kapelusz, nauczą latać pisklę, a także zmierzą się z głodnym przyjacielem, zjadającym wszystko, co spotka na swojej drodze – i wiele więcej! Zabawne perypetie uroczych bohaterów i ich przyjaciół z pewnością podbiją serca nie tylko najmłodszych widzów.

 

Przystanek: Brazylia – kraina różnorodności / Destination: Brazil – Land of Diversity
The Boy and the World / Chłopiec i świat, Alê Abreu, Brazylia / Brazil, 2013, 85’,
wiek: 10 +
termin: 11 lipca, godz. 12.00 oraz 16 lipca, godz. 12.30

Cuca jest małym chłopcem żyjącym na wsi. Kiedy jego ojciec wyrusza do pracy, Cuca podąża za nim, odkrywając po drodze fantastyczny świat zamieszkany przez mechaniczne zwierzęta i dziwne istoty. Wraz z kolejnymi przestrzeniami zmieniają się techniki animacji, wyrażając złożoność otaczającego Cucę świata.