AKTUALNOŚCI

Jurorzy Ale Kino! #7

Przed Wami pasjonaci kina zasiadający w tym roku w Jury młodych!

JURY MŁODYCH / FILMY PEŁNOMETRAŻOWE

KACPER KAŹMIERCZAK
Pasjonat filmu, zarówno jego oglądania i komentowania, jak i tworzenia. Fotograf amator, aktywny wolontariusz na wydarzeniach sportowych i kulturalnych. Początkujący twórca publikujący na platformie YouTube oraz uczeń VI LO na profilu medialno-dziennikarskim.

ZOFIA STASINA
18-latka, studentka Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego na kierunku organizacja produkcji Filmowej oraz Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku kulturoznawstwo, finalistka Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Miłośniczka sztuki, w szczególności kinematografii i fotografii. Wrocławianka z urodzenia i zauroczenia.

ADA WÓJKIEWICZ
Finalistka Olimpiady z Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej, zajęła także II miejsce w Wielkopolskim Konkursie Wiedzy o Filmie. W tym roku rozpoczęła studia z filmoznawstwa i kultury mediów na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Darzy wielką sympatią Michaela Hanekego, kino dokumentalne i animację poklatkową. W wolnym czasie udziela się aktywistycznie i zaczytuje w reportażach.

 

JURY MŁODYCH / FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE

ZUZANNA DOROTA
Występowała z Teatrem „Bez Nazwy” na Ogólnopolskiej Biesiadzie Teatralnej w Horyńcu Zdroju w 2019 roku, zdobyła pierwsze miejsce zespołowe w XXII Ogólnopolskim Przeglądzie Szekspirowskim w Lublinie w 2020 roku. Finalistka IV Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Obecnie aktorka Teatru Panopticum w Lublinie.

MATYLDA ELSON
Uczennica liceum, recenzentka teatralna i filmowa na wortalu Dziennik Teatralny. Finalistka Olimpiady Filozoficznej oraz Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Zakochana w Andrzeju Stasiuku, Grzegorzu Ciechowskim i Herbie Rittsie. Trochę pisze.

SZYMON PAWLETKO
Reżyser i scenarzysta z Trójmiasta. Ukończył międzynarodowe warsztaty scenariuszowe ViSTa Lab Academy w Sokołowsku, Pomorskich Warsztatów Filmowych i Warsztatów krytyki filmowej i nowomedialnej w Gdyńskiej Szkole Filmowej. Jego film „Człowiek rozsądny” znalazł się w finale tegorocznych Albatrosów, „Zaraz wracam” był pokazywany w sekcji Granice kina w ramach Szczecin Film Festival, a minutowy dokument „Coś do powiedzenia” wygrał Ogólnopolski Konkurs Filmów Jednominutowych. Jest także finalistą Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej.