AKTUALNOŚCI

Jurorzy Ale Kino! #5

W tym roku jednym ze składów jurorskich jest również Międzynarodowe Jury Edukatorów Filmowych.

Pavel Bednarik 

Ukończył filmoznawstwo i filozofię na Uniwersytecie Palackiego w Ołomuńcu. Pracuje jako niezależny konsultant i prezes zarządu Stowarzyszenia na rzecz Edukacji Filmowej i Audiowizualnej. W ostatnim czasie pełnił też funkcję eksperta ds. edukacji filmowej dla Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury oraz Ministerstwa Kultury Republiki Czeskiej. Współpracował jako ekspert i wykładowca z wieloma festiwalami (Academia Film Olomouc, IDFF Jihlava, One World Film Festival, IFF Karlovy Vary) i instytucjami (Kreatywna Europa). Publikuje artykuły w czasopismach filmowych i internetowych, a także prace naukowe.

Agnieszka Powierska 

Edukatorka filmowa, wykładowczyni akademicka, doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o sztuce. Doświadczenie edukacyjne zdobywała, współpracując m.in. z Muzeum Narodowym w Poznaniu, Wędrującymi Filmoznawcami Filmoteki Szkolnej, firmą Ferment Kolektiv, portalem Film w Szkole i sieciami kin Multikino oraz Cinema3D – jako współautorka projektów edukacyjnych, w tym filmów, e-booków, warsztatów, scenariuszy lekcji. Miłośniczka animacji i wycieczek rowerowych.

Hanna Reifgerst

Studiowała komunikację wizualną na Bauhaus-Universität Weimar oraz w EINA Centre Universitari de Disseny i Art de Barcelona. Od 2007 roku specjalizuje się w tworzeniu scenariuszy i dramaturgii dla młodych widzów. Prowadzi m. in. warsztaty filmowe i teatralne z dziećmi i młodzieżą. Ukończyła warsztaty marketingowe EAVE. Członkini jury kuratorskiego ds. treści młodzieżowych na Festiwalu Golden Sparrow oraz juror FBW Deutsche Film- und Medienbewertung (niemieckiej federalnej instytucji zajmującej się oceną i ratingiem filmów oraz mediów). Od 2013 roku koordynatorka projektu Outstanding Films for Children.