AKTUALNOŚCI

Jurorzy Ale Kino! #3

Przed Wami kolejny skład jurorski: Jury ECFA (Europejskiego Stowarzyszenia Filmów dla Dzieci).
Nasi Jurorzy oceniają filmy europejskie i przyznają swoją nagrodę dla najlepszego filmu pełnometrażowego dla dzieci.

Margret Albers
Project manager w Niemieckim Stowarzyszeniu Filmów Dziecięcych. Absolwentka literatury angielskiej, niemieckiej i medioznawstwa. Jej pasją są gatunki fantastyczne, to, co niezwykłe, oraz – rzecz jasna – media dla dzieci. W latach 1996–2016 prezeska Niemieckiej Fundacji Mediów dla Dzieci GOLDENER SPATZ oraz dyrektorka festiwalu medialnego o tej samej nazwie. Regularnie zasiada w różnorakich składach jurorskich, wykłada, pracuje też jako dziennikarka. Od 2017 roku jest prezeską Europejskiego Stowarzyszenia Filmów dla Dzieci (ECFA).

Becky Parry
Dyrektorka programowa kursu magisterskiego w zakresie nowych technologii w kulturze i edukacji (School of Education na Uniwersytecie w Sheffield). Wiodąca badaczka filmu dziecięcego; koncentruje się na tematyce gender, zagadnieniu ukazywania dzieci i dzieciństwa w światowym kinie dziecięcym, a także na wiedzy filmowej i medialnej. Członek zarządu ECFA. Przed rozpoczęciem kariery akademickiej była dyrektorką festiwalu filmów dla dzieci oraz edukatorką filmową i medialną.

Agnieszka Sinicka
Programerka, edukatorka i koordynatorka programów edukacyjnych z zakresu sztuki współczesnej i filmu. Ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Zajmuje się koordynacją programu i selekcją filmów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Kino Dzieci”. Jako edukatorka współpracowała z działami edukacji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz Centrum Sztuki Współczesnej „Zamek Ujazdowski”.