AKTUALNOŚCI

Jurorzy Ale Kino! #1

Filmy konkursowe na Ale Kino! będzie oceniało 9 składów jurorskich. Ten wpis rozpoczyna serię prezentowania naszych Jurorów!
Jako pierwszych przedstawiamy członków składu Jury Międzynarodowego Filmów Pełnometrażowych Dla Dzieci:

Stefano Cipani
Dorastał w środowisku artystycznym. W trakcie czteroletnich studiów z historii kina i krytyki filmowej na Uniwersytecie Bolońskim Stefano dołączył do zespołu theSPONKstudios. Po ukończeniu studiów przeprowadził się do Los Angeles, gdzie zdobył tytuł magistra w szkole filmowej. Jego pełnometrażowy debiut z 2019 roku, „Mój brat ściga dinozaury”, z Alessandro Gassmannem w jednej z ról, zdobył nagrody David di Donatello Włoskiej Akademii Filmowej, Nagrodę Młodej Publiczności Europejskiej Akademii Filmowej oraz Złote Koziołki.

Johanne Helgeland
Norweska reżyserka, absolwentka Norweskiej Szkoły Filmowej. Reżyserowała filmy krótkometrażowe, teledyski i seriale telewizyjne, ma też bogate doświadczenie w reżyserii spotów reklamowych. W 2020 roku zadebiutowała filmem fabularnym „Wszyscy za jednego” (Maipo Film), który w tym samym roku zdobył norweską nagrodę Amanda dla najlepszego filmu fabularnego dla dzieci. Film otrzymał też kilka międzynarodowych nagród filmowych, w tym Nagrodę Młodej Publiczności Europejskiej Akademii Filmowej 2020.

Ewa Martynkien
Scenarzystka i pisarka dla dzieci. Z wykształcenia germanistka, pedagożka, tutorka. Studiowała też scenariopisarstwo i reżyserię. Od kilkunastu lat związana z Canal+. Autorka licznych seriali animowanych i edukacyjnych dla dzieci oraz kilkunastu książek dla młodego czytelnika. Laureatka Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren. Jest scenarzystką i reżyserką krótkometrażowego filmu dokumentalnego dla młodego widza „Był sobie Pinki”. Mieszka we Wrocławiu, gdzie m.in. prowadzi warsztaty twórczego pisania dla dzieci i młodzieży.