Praktyczny Pan

Praktyczny Pan

od 10 lat
Polska
2020
10’

polski

Seanse
08.12 10:00 Praktyczny Pan i inne krótkie filmy Sala online 02
10.12 14:00 Praktyczny Pan i inne krótkie filmy Sala online 03

Praktyczny Pan to uporządkowany i wydajny wzorowy pracownik i obywatel. Pomimo tego, że wszystko robi idealnie, w życiu jest mu coraz smutniej. Tabletki nie pomagają, więc kupuje kota, którego mruczenie podobno poprawia nastrój. Jednak kot to nie tabletka, nie interesują go normy i zalecenia. Nie zamruczy, dopóki nie poczuje się kochany. Ale Praktyczny Pan na miłości się nie zna – nic o niej nie było w arkuszach Excela.

KONKURS

Michał Poniedzielski

Absolwent Grafiki na ASP w Łodzi oraz Animacji w łódzkiej Filmówce. Jego etiuda „Film, że mucha nie siada” była nagradzana na wielu festiwalach w Polsce i za granicą i szeroko dystrybuowana. „Praktyczny Pan” to jego najnowszy film krótkometrażowy stworzony na podstawie książki autorstwa Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel i Adama Pękalskiego pod tym samym tytułem.

Dominik Litwiniak

Ukończył Warszawską Szkołę Reklamy oraz Politechnikę Warszawską. Krótkometrażowa animacja „Praktyczny Pan” jest jego debiutem reżyserskim. Na co dzień Dominik pracuje jako animator i lead animator w renomowanych studiach animacji. Współpracował do tej pory między innymi z EGoFilm i Studiem Miniatur Filmowych przy seriach „Basia”, „Kicia Kocia” czy „Hip Hip i Hurra”.