Informacje dla uczestników Ale Kino! Industry / Education Pro online

Szanowni Państwo, ze względów bezpieczeństwa seanse w kinach zostały odwołane. Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem organizatorów.

Festiwal odbędzie się w formule online między 5 a 12 grudnia na platformie www.alekino.com. W dniach 1-3 grudnia odbędzie się Ale Kino! Industry / Education Pro, również online (na platformie Zoom).

Ale Kino! Industry / Education Pro odbędzie się w formule hybrydowej.

 • Education: 1–3.12.2021, Poznań
 • Industry: 2–3.12.2021, online

Pełen program 39. MFFMW Ale Kino! znajduje się w zakładce Program.

Tak, filmy „Jak ocalić smoka”, „Moje życie to cyrk” oraz „Mama Mu wraca do domu” można zobaczyć w wersji z tłumaczeniem na Polski Język Migowy w wersji online oraz w kinie. Aby obejrzeć te wersje, należy kupić bilet, przy którym w tytule znajduje się informacja o tłumaczeniu na PJM.

Ale Kino! Industry / Education Pro skierowane jest do dwóch grup uczestników:

 • edukatorek / edukatorów – dla których przeznaczony jest program sekcji Education
 • przedstawicielek / przedstawicieli branży filmowej – dla których przeznaczony jest program sekcji Industry

Obie grupy zapraszamy do udziału w spotkaniach znajdujących się w obydwu programach.

 • Sekcja Education: należy wypełnić formularz znajdujący się na stronie Festiwalu Po otrzymaniu potwierdzenia udziału należy dokonać wpłaty na konto Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Dla uczestników spoza Poznania koszt wynosi 100 zł, a dla uczestników z Poznania 50 zł. Po dokonaniu płatności załóż konto użytkownika myAleKino!, wybierając opcję „gość” – upoważni Cię to do pobierania bezpłatnych wejściówek na filmy online. Jeżeli założyłaś/-łeś konto użytkownika w poprzednim roku, możesz pominąć ten krok.

Zapisy rozpoczną się 9 listopada 2021 roku.

 • Sekcja Industry: należy założyć konto użytkownika w panelu myAleKino! na stronie alekino.com, wybierając opcję Industry. Po akceptacji rejestracji przez administratora należy wykupić akredytację za pośrednictwem portalu bilety24.pl (wybrać akredytację). Akredytacja kosztuje 50 zł.

Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje zasada pierwszeństwa zakupu akredytacji.

 • sekcja Education: akredytację należy wykupić, wpłacając na konto Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu określoną kwotę (50 zł lub 100 zł, zgodnie z danymi podanymi przez nas w mailu potwierdzającym rejestrację do sekcji Education)
 • sekcja Industry: po aktywacji konta uczestnika należy wykupić akredytację za pośrednictwem portalu bilety24.pl (wybrać akredytację)

Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje zasada pierwszeństwa zakupu akredytacji.

 • sekcja Education: dla uczestników spoza Poznania koszt wynosi 100 zł, a dla uczestników z Poznania 50 zł. Akredytacja upoważnia do wzięcia udziału w wydarzeniach sekcji Education Ale Kino! Industry / Education Pro, także do wydarzeń online sekcji Industry, oraz umożliwia dostęp do filmów Ale Kino! na stronie alekino.com; WAŻNE! Konto gościa upoważnia do indywidualnego oglądania filmów online, natomiast aby zakupić dostęp grupowy i móc oglądać filmy z grupą, należy założyć osobne konto użytkownika (na inny adres e-mail)
 • sekcja Industry: koszt akredytacji to 50 zł. Upoważnia ona do udziału we wszystkich wydarzeniach sekcji Industry Ale Kino! Industry / Education Pro wraz z dostępem do wszystkich pokazów Festiwalu online na stronie alekino.com (dla uczestników z Polski) oraz w Wideotece (dla uczestników z zagranicy).

Nie ma możliwości zwrotu zakupionej akredytacji.

Wyjątkiem jest sytuacja, w której nie możesz wziąć udziału w wydarzeniu w związku z zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2. W takim wypadku koszt akredytacji będzie zwracany. Aby otrzymać zwrot, należy skontaktować się z organizatorem festiwalu mailowo na adresy: forum@alekino.com (dla sekcji Education) oraz jstankiewicz@alekino.com (dla sekcji Industry).

 • sekcja Education: tak, prosimy tę informację podać podczas rejestracji
 • sekcja Industry: tak, po przekierowaniu do portalu bilety24.pl należy zaznaczyć odpowiednią opcję w trakcie dokonywania transakcji
 • sekcja Education: spotkania będą się odbywać w Centrum Kultury ZAMEK w Sali Prób oraz w Scenie Wspólnej w Poznaniu. Jeżeli z powodu pandemii wersja offline nie będzie możliwa, wszystkie spotkania zostaną przeniesione do sieci
 • sekcja Industry: spotkania i sesje odbędą się na platformie Zoom. Informacja o danym spotkaniu wraz z instrukcją dołączenia do niego każdorazowo wysyłana będzie do uczestników na adres e-mail podany podczas rejestracji w panelu myAleKino! na stronie alekino.com.
 • sekcja Education: spotkania odbędą się w języku polskim lub z tłumaczeniem na język polski
 • sekcji Industry: spotkania odbędą się w języku polskim lub angielskim, co zostanie opisane w programie wydarzenia
 • sekcja Education: aby uzyskać dostęp do filmów i wszystkich wydarzeń online, należy zarejestrować się na stronie alekino.com w panelu myAleKino!, wybierając kategorię „gość”. Jeżeli zarejestrowałaś/-łeś się w zeszłym roku, konto zostanie aktywowane przez administratora na podstawie adresu email podanego przy rejestracji
 • sekcja Industry: aby uzyskać dostęp do filmów i wszystkich wydarzeń online należy zarejestrować się na stronie alekino.com w panelu myAleKino!, wybierając kategorię „Industry”. Jeżeli zarejestrowałaś/-łeś się w zeszłym roku, konto zostanie aktywowane przez administratora na podstawie adresu email podanego przy rejestracji
 • sekcja Education: filmy w kinach możesz oglądać wyłącznie podczas pasm popołudniowych, pobierając każdego dnia bilet-wejściówkę na wybrany film. Możesz oglądać wszystkie filmy online po wcześniejszym założeniu lub aktywowaniu konta myAleKino!
 • sekcja Industry: możesz oglądać wszystkie filmy online po wcześniejszym założeniu lub aktywowaniu konta myAleKino!

Aby obejrzeć wybrany film, pobierz wejściówkę widoczną przy opisie filmu (wejściówkę na wybrany film można pobrać najwcześniej 48 godzin przed seansem). W odpowiednim dniu oraz o odpowiedniej godzinie zaloguj się do konta myAleKino!, pobrane wejściówki znajdują się w zakładce „moje wejściówki” i tam znajduje się przycisk „oglądaj”.

Uwaga: odtworzenie filmu jest możliwe wyłącznie w wybranym, 4-godzinnym bloku godzinowym:

 • 10:00–14:00
 • 14:00–18:00
 • 18:00–22:00

Prosimy o uważne zapoznanie się z harmonogramem projekcji!

Tak, tylko zarejestrowani i zalogowani użytkownicy mogą oglądać pokazy online. Założenie konta jest możliwe pod adresem: alekino.com/myalekino.

Filmy z Wideoteki oglądać mogą jedynie osoby przebywające poza granicami Polski.

Tak, pobranie bezpłatnej wejściówki jest konieczne do obejrzenia seansu. Aby pobrać wejściówkę, należy wybrać w harmonogramie interesujący seans online i kliknąć „Pobierz wejściówkę”. Nie ma możliwości pobrania od razu wejściówek na cały tydzień. Wejściówki można pobierać na dany dzień i maksymalnie na dwa kolejne dni.

Liczba wejściówek jest ograniczona i przy pobieraniu ich obowiązuje zasada kolejności.

Lista pobranych wejściówek na seanse online znajduje się na koncie użytkownika w zakładce „Moje wejściówki”.

Filmy wyświetlane są w blokach 4-godzinnych. Oznacza to, że jeśli pokaz jest wpisany na godzinę 10:00, oglądanie go można ROZPOCZĄĆ najpóźniej do godziny 14:00.

WAŻNE!

Film można oglądać jedynie przez 4 godziny od momentu otworzenia okna z odtwarzaczem filmu (czyli okna, które otwiera się po kliknięcia linku „oglądaj”). Po tym czasie seans się kończy.

Tak. Film, którego odtwarzanie rozpoczęło się w przedziale czasowym danego bloku, będzie można także obejrzeć do końca, ważne jest jednak, aby po upływie czasu trwania danego bloku filmowego nie zamykać ani nie odświeżać strony internetowej, na której odtwarzany jest film, a jedynie w razie potrzeby film wstrzymać (zapauzować). Jeżeli strona z filmem zostanie odświeżona lub uruchomiona na nowo po upływie czasu trwania danego bloku filmowego, nie będzie już możliwości kontynuowania oglądania filmu.

Tak, można wstrzymać lub przewinąć film, do którego ma się dostęp. W przypadku zamknięcia przeglądarki ponowne odtworzenie będzie możliwe tylko w konkretnym bloku czasowym, w którym jest wyświetlany film.

Wszystkie filmy MFFMW Ale Kino! będą dostępne w polskiej wersji językowej (dubbing, lektor lub napisy). Dokładna informacja na ten temat znajduje się w opisie każdego z filmów w zakładce Program na stronie alekino.com. Filmy w Wideotece przeznaczonej dla gości zagranicznych dostępne są w języku angielskim lub z angielskimi napisami.

Nie, pokazy mogą oglądać wyłącznie użytkownicy logujący się do konta myAleKino! na terenie Polski. Dla uczestniczek / uczestników Ale Kino! Industry / Education Pro poza granicami Polski wybrane filmy będą dostępne w Wideotece.

Filmy testujemy w przeglądarkach Chrome, Firefox, Edge, Opera i Safari na systemach Windows i macOS oraz na urządzeniach mobilnych z systemem Android i iOS. Filmy odtworzą się też najprawdopodobniej w innych systemach i przeglądarkach, ale nie jesteśmy w stanie zagwarantować w nich poprawności odtwarzania. W razie problemów sugerujemy użycie przeglądarek wymienionych wyżej.

Filmy odtwarzane są w jakości przystosowanej do prędkości łącza w trakcie streamingu – najwyższa jakość: 1080p, najniższa: 540p.

Wymagana minimalna prędkość łącza to 2 Mbps, ale zalecamy korzystać z łącza o prędkości powyżej 10 Mbps.

Jakość usługi udostępnienia filmów może zależeć od parametrów technicznych połączenia internetowego oraz parametrów technicznych urządzenia, za którego pośrednictwem oglądający ma dostęp do filmów Festiwalu.

 

Nie, filmy można oglądać tylko na jednym urządzeniu w danym czasie. Po zalogowaniu w tym samym czasie na drugim urządzeniu na pierwszym film przestanie być odtwarzany.

Filmy można oglądać w czasie wskazanym w harmonogramie projekcji. Każdy tytuł będzie aktywny dopiero od momentu startu odpowiedniego bloku filmowego. Szczegółowe informacje o datach i godzinach startu projekcji znajdują się na stronie każdego z filmów. Jeśli pojawią się problemy z ładowaniem projekcji, prosimy o odświeżenie strony, zamknięcie nieużywanych zakładek lub zmianę przeglądarki. W przypadku dalszych problemów z odtworzeniem filmu jesteśmy do dyspozycji pod adresem e-mail: kontakt@alekino.com.

Do wiadomości prosimy dołączyć informację o przeglądarce oraz systemie, z których korzystasz, wynik ze strony fast.com (strona testująca szybkość łącza internetowego), login konta myAleKino! oraz szczegóły dotyczące seansu (tytuł, data i godzina projekcji).

Wypełnij ankietę branżową lub podziel się z nami swoją opinią przesyłając wiadomość na adres: kontakt@alekino.com

Wypełniając ankietę możesz otrzymać dostęp do rocznej prenumeraty Gazety Wyborczej online*.

*liczba jest ograniczona